Wielkanoc > www.tradycje.wielkanocne.pl
Loading

Święta Wielkanocne

Easter

Easter, also known as Pascha , the Feast of the Resurrection, the Sunday of the Resurrection, or Resurrection Day, is the most important religious feast of the Christian liturgical year, observed between late March and late April (early April to early May in Eastern Christianity). It celebrates the resurrection of Jesus, which his followers believe occurred on the third day after his death by crucifixion some time in the period AD 27 to 33 (see Good Friday). In the Roman Catholic Church, Easter is actually an eight-day feast called the Octave of Easter.

Wielkanoc

Nowości

Warszawa,kraków,Kleparz,Ogłoszenia

Chrystus zmartwychwstan jest

Rękawka

Jak pomalować jajka?

Nie zna śmierci Pan żywota

Alleluja! Jezus żyje!

Tradycje Wielkanocne

Przywołówki - Kujawy

Półpościec - Kujawy

Kujawy - tradycja wielkanocna

Malowanie jajek

Turlanie jajek

Wielkanoc w Niemczech

Wtorek Wielkanocny

Śmigus Dyngus

Wielkanoc

Wielkanocne jajko

Pielęgnowanie tradycji

Marsz wielkanocny

Spacer wielkanocny

Zając wielkanocny i jaja wielkanocne

szkolenia jezykowe, kursy dla firm, język przez skype
agencja tłumaczeń, tłumaczenia, tłumacze kraków

Wielkanocne jajko

Wielkanocne jajko

Jajko jest zarodkiem nowego życia, początkiem czegoś nowego. Jajo jest też symbolem wieczności, nieśmiertelności i nieprzemijalności człowieka. W niektórych krajach jajko wkładano do grobu razem ze zmarłym. Miało to wyrażać wiarę w to, że śmierć jest jedynie przemianą, po której zaczyna się nowe życie duszy człowieka. Zgodnie z innym obyczajem odwiedzający nowo narodzone dziecko wkładali do jej do kołyski jajo. Był to wyraz tego, że i tu dokonuje się przemiana - rozpoczął się nowy rodzaj istnienia. „Gdy umiera człowiek, powstaje duch; gdy duch umiera, powstaje człowiek" mówi Novalis.

Jajo jako symbol prapoczątku i nowego życia, zostało przejęte również przez chrześcijaństwo i związane z wielkim przełomem w historii ludzkości, jakim było przyjście na świat Jezusa z Nazaretu. Jako najwyższa Boska Istota przecierpiał On w ludzkim ciele śmierć; przezwyciężył ją jednak i sprawił, że każdy człowiek mógł Go w swojej ziemskiej wędrówce szukać i odnajdować. Jajko jest też symbolem wiosennego przebudzenia się przyrody. Jest symbolem nowego życia zapoczątkowanego pokonaniem śmierci przez Zmartwychwstanie Chrystusa.

Powrót